DZIEŃ OTWARTY
ONLINE

Cykliczne wydarzenia

 In Aktualności

Orszak Trzech Króli

W dniu 6-go stycznia każdego roku rusza, po raz kolejny, Orszak Trzech Króli. Tworzenie tego wydarzenia przez nasze rodziny z Przedszkola Promienie i Szkoły Sternik Pruszków wpisało się już na dobre w tradycję tego przedsięwzięcia.

www.orszak.org

Ojcowie na start

„Ojcowie na start” to zawody sportowe mające na celu propagowanie aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Wyjątkowy charakter tych zawodów polega na wspólnym starcie dzieci i rodziców, dzięki czemu aktywizujemy całe rodziny, pokazując alternatywną formę wspólnego spędzania czasu.

www.ojcowienastart.pl

Ucieczka Pileckiego

Raz w roku, wiosną, kiedy stopnieją śniegi, wieczorową porą, grupa ojców z synami gromadzi się w lesie nieopodal Grodziska Mazowieckiego, aby razem uczcić rocznicę ucieczki Rotmistrza Pileckiego z obozu w Auschwitz i w miarę możliwości ją odtworzyć. Wydarzenie, co roku anonsowane jest jako „chłopacka przygoda”, ze szczególnym udziałem ojców. Pomysłodawcy kładą nacisk na odwzorowanie szczególnej atmosfery i okoliczności ucieczki Rotmistrza. Uczestnikami są chłopcy ze Szkoły Fundacji Sternik w Pruszkowie ze swoimi ojcami oraz ich znajomi z synami.

Więcej informacji: http://sternikpruszkow.edu.pl/pilecki

Jasełka

W okresie Bożego Narodzenia spotykamy się w gronie naszych rodzin na rodzinnym kolędowaniu. Dzieci z Przedszkola i Szkoły przedstawiają Jasełka, dedykowane zaproszonym specjalnie na tę uroczystość Babciom i Dziadkom. Wspólny śpiew kolęd pozwala utrzymać na dłużej niezapomnianą atmosferę Świąt.

https://web.facebook.com/277405625707378/videos/2380459625559298/

Bal Karnawałowy

Tradycją naszego środowiska staje się bal karnawałowy. To świetna okazja do dobrej zabawy, ale także do zacieśnienia relacji między nami!

Doroczne Święto Szkoły

Co roku we wrześniu, obchodzimy Święto Szkoły. Ma ono formę pikniku rodzinnego, organizowanego przez szkołę, rodziców oraz uczniów, w czasie którego nie braknie występów dzieci oraz akcentów sportowych i kulinarnych. Jest to czas na rozmowy, poznanie się czy pogłębienie relacji. Z roku na rok mamy okazję doświadczać niepowtarzalnej rodzinnej atmosfery tego święta oraz cieszyć się rosnącą liczbą naszych rodzin.

Wykłady i konferencje

Pierwszoplanowa rola rodziców, jako najważniejszych wychowawców swoich dzieci, pozostaje dla nas najwyższym priorytetem. Jako szkoła pełnimy misję wspierania rodziców w tym zadaniu. Pomocą w pogłębieniu wspólnych wartości wychowawczych dzielonych przez rodziny uczestniczące w naszym przedsięwzięciu edukacyjnym są organizowane w placówce wykłady, warsztaty i szkolenia. Pomagają poznać model edukacyjny szkoły i stosować go w praktyce.

Stała współpraca:

Akademia Familijna

Nasi Rodzice doskonalą swoje umiejętności wychowawcze na kursach Akademii Familijnej. Podstawową misją Akademii Familijnej jest rozwijanie rodziny poprzez dostarczenie rodzicom narzędzi, których potrzebują, aby w pełni wykorzystać swój potencjał wychowawców swoich dzieci, oraz rozwinąć swój osobisty i rodzinny plan.

https://www.akademiafamilijna.pl/

Stowarzyszenie rodziców „Na Fali”

Celem Stowarzyszenia jest integracja środowiska rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola i szkół prowadzonych przez Fundację Sternik Warszawa-Zachód oraz wspieranie tych placówek poprzez podejmowanie różnego rodzaju działań pomocniczych.

http://nafali.org.pl/

Inne aktualności

Start typing and press Enter to search